grudnia 31, 2018

Drzewo Anioła - Lucinda Riley

   Książki Lucindy Riley są jak bezpieczna przystań - kojące miejsce, do którego wracamy z poczuciem ulgi, pewności i ciepła. W czerwcu miałam przyjemność poznać twórczość autorki, a wszystko za sprawą książki Sekret listu. Do wpisu na jej temat odsyłam Was tutaj: Sekret listu - opinia. To dzięki niej na nowo przekonałam się do powieści obyczajowych i nie żałuję ani trochę!

   Greta straciła pamięć w wyniku wypadku, do którego doszło ponad dwadzieścia lat temu. Nie pamięta swojej przeszłości - nie wie kim jest, może żyć tylko teraźniejszością, a przeszłość zna jedynie z opowiadań. Kiedy jej najbliższy przyjaciel, David, zabiera ją w rodzinne strony do walijskiej posiadłości, niespodziewanie wspomnienia torują sobie drogę. Podczas spaceru w lesie Greta trafia na grób, który, jak się okazuje, jest grobem jej syna. Myśli kobiety zalewa fala wspomnień, a my wybieramy się w fascynującą podróż do przeszłości, poznając trzy pokolenia kobiet i ich porywające losy.

   Drzewo Anioła to wielowątkowa powieść napisana w sposób bardzo barwny, lekki, spokojny i kobiecy. Mimo mnogości wątków i postaci, bardzo łatwo odnaleźć się opisywanej historii - autorka wciąga nas w wir wydarzeń już od pierwszej strony i utrzymuje uwagę i ciekawość czytelnika aż do ostatniej. Ponadto, potrafi skonstruować fabułę w taki sposób, że czytając mamy nieodparte wrażenie powrotu do dobrze znanych i lubianych bohaterów, z którymi zżyliśmy się już wcześniej. To magiczne uczucie, a ja właśnie tak czułam się przez całą lekturę i cóż... za to uwielbiam Lucindę Riley!

   Historia skupia się wokół trzech kobiet - Grety, Cheski i Avy. Każda z nich ma swoje przeżycia, momenty uniesień i upadki - są to kobiety fascynujące i ciekawe, dokładnie tak, jak ich losy. Powieść porusza różnorodną tematykę. Niespełniona miłość, utrata dziecka, dążenie do marzeń, zaburzenia psychiczne, kłamstwa, intrygi i rodzinne sekrety - to tylko część z poruszonych zagadnień. Wszytko to składa się na poruszającą powieść, pełną wrażeń i emocji. Bogate słownictwo autorki w połączeniu z malowniczymi opisami postaci, miejsc i zdarzeń daje nam pełny obraz sytuacji, łatwy do wyobrażenia. Zupełnie tak, jakbyśmy zamiast na literki, patrzyli prosto w obraz ukazujący całą historię.

   Fani subtelnych, kobiecych historii będą zadowoleni - jestem pewna! To piękna, głęboka i chwytająca za serce opowieść, spisana na ponad pięciuset stronach. Rodzinna saga osadzona w malowniczej, walijskiej scenerii i powojennym Londynie. Serdecznie polecam Wam tę powieść i mam nadzieję, że Wy także zakochacie się w twórczości autorki.

Tytuł: "Drzewo Anioła"
Tytuł oryginalny: The Angel Tree
Autor: Lucinda Riley
Wydawnictwo: Albatros
Data premiery: 14.11.2018

Za możliwość przeczytania tego tytułu serdecznie dziękuję Wydawnictwu Albatros.

•••

Mogą Ci się spodobać

3 komentarze:

  1. Strasznie żałuję, że nie udało mi się przeczytać tej książki w te święta, ale może dzięki niej właśnie przedłużę je sobie. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Wszyscy polecają książki tej autorki, muszę i ja w końcu po nią sięgnąć ;)

    OdpowiedzUsuń